Zbawienne działanie chlorofilu w naszym ciele

News

Rola chlorofilu w naszym organizmie jest przez naukowców coraz lepiej poznawana i naprawdę czasami można nie wyjść z wrażenia, jak wiele można zyskać poprzez jego przyjmowanie.

Chlorofil – działanie w układzie wydalniczym

Działanie chlorofilu w naszym układzie pokarmowym jest całkiem nieźle znane, ale dla naszego układu wydalniczego chlorofil także jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. Warto jest popatrzeć najpierw na wątrobę, która współpracuje i z układem pokarmowym, i z układem wydalniczym ( http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil ). Chlorofil pozwala jej szybciej trawić pokarmy, a właściwie szybciej eliminować toksyny z pożywienia, ponieważ wątroba sama w sobie nie trawi w sensie dosłownym. Kiedy już skończy swoją pracę, ma więcej czasu na regenerację oraz może skupić się na usuwaniu toksyn z innych części organizmu. Te z kolei są skutecznie wymiatane przez chlorofil.

Chlorofil to chelator

Oznacza to, że jest w stanie wiązać tlen niczym hemoglobina i jest dostarczany do najdalszych zakamarków naszego organizmu. Tam tlen łączy się z toksynami i pozwala im opuścić komórki, by mogły potem trafić do wątroby i być usuwanie. Zaleganie i kumulowanie się toksyn w organizmie to wielki problem, a chlorofil pozwala się go pozbyć. Fakt, że chlorofil jest chelatorem, ma także jeszcze inne znaczenie. Wie patogenów znajdujących się w naszym organizmie jest bardzo wrażliwe na obecność tlenu i zawsze chowa się tam, gdzie jest go nie za wiele. Przyjmowanie chlorofilu sprawia, że tlen dociera do tych bakterii i grzybów, co bardzo im szkodzi, a nam pomaga.

Eliminowanie kwasów

Chlorofil – suplement diety

Na chwilę warto wrócić do układu pokarmowego. Znajdują się w nim bowiem bakterie, zwłaszcza w jelitach. Jest ich ogromna ilość, z czego jakieś 85% jest korzystne dla nas. Pomagają w trawieniu, produkują ważne enzymy i ogólnie nas wspierają. Jeśli jednak nie mają wystarczającej ilości tlenu, zaczynają umierać, a na ich miejsce wchodzą bakterie beztlenowe powodujące fermentację oraz produkujące toksyny. Przyjmowanie chlorofilu pozwala na skuteczne wspieranie tych dobrych bakterii.

Chlorofil w płynie

Warto jest korzystać przede wszystkim z chlorofilu w płynie, ponieważ jest on łatwiej przyswajalny i w mniej zmienionej formie trafi do naszego organizmu. Jest to ważne, ponieważ chlorofil powinien docierać do jak największej ilości miejsc i jest w stanie to robić. Najlepszym przykładem jest obecność chlorofilu w miejscach zmienionych przez stany zapalne, do których dostarcza tlen, a także łagodzący magnez.