Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

News

Czym jest zakwaszenie organizmu i jak może wpływać na nasze samopoczucie?

Zakwaszenie organizmu to stan, w czasie którego będzie dochodziło do zaburzeń równowagi kwasowo–zasadowej w organizmie. Długotrwałe zakwaszenie prowadzi do zaburzeń fizjologicznych w procesach regulacyjnych, dlatego zaczną się pojawiać niepokojące objawy. Przewód pokarmowy może zacząć szwankować. Pojawiające się problemy to przewlekłe stany zapalane na błonach śluzowych żołądka, grzybica jelit, zaparcia czy też problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia czy problemy z pęcherzykiem żółciowym.

Zakwaszenie groźne dla zdrowia

W przypadku mięśni stawów pojawić się może dna moczanowa, kwas mlekowy i bóle mięśni, uszkodzenia dysków, ostrze bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów oraz reumatyzm. Nasza skóra będzie bardzo wrażliwa, pojawić się może problem z wypadaniem włosów, kruchymi paznokciami, próchnicą, parodontozą ( http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ). U nastolatków trądzik, u dorosłym problemy z cellulitem. Układ metaboliczny to nadwaga, problemy z napadem wilczego głodu, nagły głód na słodycze, cukrzyca, kamienie nerkowe czy też podwyższony poziom cholesterolu. Układ sercowo naczyniowy może mieć problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem, przedwczesnym zwapnieniem, chorobami naczyń krwionośnych czy nieprawidłowym ukrwieniem rąk oraz nóg. Może się pojawić migrena a niekiedy nawet zawał serca.

W całym organizmie pojawiać się będą chroniczne bóle, depresja, mniejsza wydolność organizmu, złe samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem czy mniejszy popęd płciowy. Może się wydawać, że zaburzenie równowagi nie jest najgorszym co może się przytrafić człowiekowi, ale to błędne myślenie. Jeśli takie zakwaszenie będzie się utrzymywać prowadzić będzie do kwasicy co sprawia, że ten stan będzie niebezpieczny dla życia człowieka i wymaga szybkiego leczenia. Im dłużej w organizmie jest kwaśny odczyn tym gorzej, ponieważ stopień zakwaszenia z wiekiem się pogłębia i nerki nie pracują tak dobrze.

Zaburzenia organizmu

Czynniki przyspieszające zakwaszanie organizmu:

Powszechny problem z nadwagą oraz brak aktywności fizycznej.

Zły będzie także nadmierny albo źle przygotowany trening, który sprawi, że powstanie kwas mlekowy.

Spożywanie dużej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczów czy cukru.

W wyniku tych przemian pojawi się kwas węglowy, który jest usuwany przez płuca. Jeśli będzie go jednak nadmiar to tak naprawdę pozostanie on w organizmie.

Konsekwencje złej diety

Zła dieta prowadzi do fermentacji jelitowej, co będzie między innymi wynikać z kuracji odchudzających, przyjmowania za małej ilości płynów oraz szybkiego tempa życia. Uszkodzenie komórek spowodowane niedoborem tlenu, zaburzeń procesów wydzielania kwasów. Mogą się również pojawić problemy z uszkodzeniami komórek z tego względu, że będzie docierać do nich zbyt mało tlenu. Pojawiają się zaburzenia procesów wydzielania kwasów. W niektórych osób zaczynają się również rozwijać choroby zakaźne połączone z gorączką prowadzące do poważnych zaburzeń.