Zakwaszony organizm

News

Zakwaszenie organizmu prowadzi do wielu niepożądanych schorzeń i niepokojących objawów. Jeśli stwierdzimy u siebie zakwaszenie, to jak najszybciej należy podjąć pewne kroki, które doprowadzą do równowagi w organizmie. Przede wszystkim zacznijmy od zmiany diety.

Trzeba ograniczyć spożywanie mięsa czerwonego, podrobów, z produktami mlecznymi również trzeba uważać, do tego niewskazane jest picie alkoholu i palenie papierosów.

Owoce i warzywa w diecie

Natomiast warto od razu wprowadzić do diety zwiększoną porcję warzyw i owoców, w każdej postaci. Aktualnie obowiązująca piramida zdrowia, zakłada że w naszej diecie powinno być najwięcej warzyw i to one powinny być podstawą naszego jadłospisu.

Najlepiej jeść warzywa i owoce surowe, ale również gotowane dobrze wpływają na trawienie i samopoczucie. Produkty takie jak ryż, makaron i inne produkty mączne, powinno zastępować się jak najczęściej ziemniakami i kaszą, najlepiej jaglaną.

Rozsądna dieta czyli jak jeść z głową

Pamiętajmy o jednej podstawowej zasadzie, że jeśli na talerzu są produkty kwasotwórcze, to obok nich powinno być trzy razy tyle produktów zasadotwórczych. Łączmy razem produkty słodkie i kwaśne, tłuste ze skrobią i tłuste z kwaśnymi. Na przekąski wybierajmy owoce świeże lub suszone, orzechy, nasiona, wykluczmy z jadłospisu chipsy, słodkie ciastka, czekoladę, napoje gazowane i z kartonów, kawę, kakao i tym podobne produkty. Wszystkie produkty które zawierają w sobie konserwanty, sztuczne barwniki i środki konserwujące, zawsze negatywnie wpływają na nasze organizmy.

Codziennie powinniśmy wypijać dużo wody niegazowanej, która pozwala usunąć toksyny z organizmu. Polecane są także soki świeżo wyciskane z warzyw i owoców, a także wywary warzywne.