Jak zmniejszyć zakwaszenie organizmu? Dieta

News

Zakwaszenie organizmu da się pokonać

Dobra dieta będzie w stanie zagwarantować nam skuteczne oczyszczenie zakwaszonego organizmu. Przy zakwaszonym organizmie powinno się raczej ograniczać spożywanie mięsa oraz rezygnować z gotowania wywarów z mięs szczególnie takich esencjonalnych. Produkty mleczne ograniczamy. Nadmiar białka w pokarmie sprawi, że odkładać się będzie kwas moczowy w tkankach oraz stawach. Spożywać należy odpowiednio dużo świeżych warzyw oraz owoców. W diecie zaleca się warzywa zielone, liściaste, które najlepiej będzie jeść na surowo albo krótko gotować. Najpierw jemy surowe, potem gotowane warzywa, by skutecznie poprawić trawienie. Owoców powinno być dwa razy mniej niż warzyw w diecie.

Zbliansowana dieta

Staramy się zamiast makaronu oraz ryżu stosować ziemniaki i kaszę jaglaną. Jeśli na talerzu będą produkty zakwaszające to tych alkalizujących powinno być trzy razy więcej. Wtedy enzymy i hormony redukujące tłuszcz w organizmie pracują najlepiej ( http://prodeacid.pl/odkwaszanie ). Łączymy pokarmy słodkie z kwaśnymi, tłuste z kwaśnymi, tłuste ze skrobią. Między posiłkami jemy owoce, orzechy, nasiona, suszone owoce. Do sosów i olejów do sałatek używać sok z cytryny zamiast octu. Spożywamy często niewielkie ilości siekanej kapusty kiszonej.

Cytryna oraz kapusta kiszona mają kwaśny smak, ale w organizmie działają zasadotwórczo. Staramy się również nie odgrzewać potraw, ponieważ w ten sposób jeszcze mocniej będziemy działać zakwaszająco na organizm.Jemy zawsze dokładnie gryząc każdy kawałek. Staramy się nasączać go śliną. Wieczorem wyłącznie lekkie posiłki, które będą chronić wątrobę. W nocy nie powinno się podjadać.

Zdrowe potrawy

Odkwaszenie organizmu

Próbujemy rezygnować z gotowych soków oraz napojów gazowanych a zamiast tego pijemy czystą wodę z kranu, ziołowe herbatki lub też soki przygotowywane samodzielnie w domu z warzyw i owoców. Czysta woda ułatwia nam wydalenie z organizmu toksycznych elementów wynikających z przemiany materii.

Nawadniaj organizm

Przy zakwaszonym organizmie trzeba pić do dwóch litrów wody. Można tam dodać sok z cytryny. Staramy się raczej rezygnować ze słodyczy, alkoholu, jedzenia z barwnikami, środkami konserwującymi czy zagęszczaczami. Powinno się przygotowywać świeże wywary z warzyw, które będą dobrze na nas działać i przyniosą nam świeżość. Wywary takie będą działać alkalizująco i dlatego poczujemy ich zbawienny wpływ na pracę całego naszego organizmu i nie będzie trzeba się obawiać, że działa w organizmie nadmiar kwasów.