Siła aloesu – zadbaj o siebie

News

Aloes to roślina, która rośnie w trudnych warunkach, gdzie jest mało wody. Dlatego jest sukulentem, który potrafią tą cenną wodę magazynować. Mówi się o licznych zaletach tej właśnie rośliny dla naszego organizmu. Określana także jako elias czy olej. Ma egzotyczne pochodzenie, ale był już znany w polskiej medycynie przed wiekami. Przede wszystkim stosowany na oparzenia oraz przy zwalczaniu chorób płuc.

Sprawdzał się także w momencie, gdy rozpoczynała się epidemia gruźlicy. O działaniu korzystnym mówiły między innymi starożytne cywilizacje. Po jakimś okresie ten specyfik jednak zaczął tracić na znaczeniu i na nowo stał się modny dopiero w wieku XX. Najważniejsza część tej rośliny to liście, gdzie są najcenniejsze dla nas substancje. Mamy około 400 aloesów i w tym jedynie około 15będzie miało lecznicze działanie.

Jak stosujemy aloes i jakie ma właściwości

Witaminy, minerały

W aloesie znajdziemy całą bazę witamin A, C, E a także witaminy z grupy B. Dzięki temu to świetna możliwość zastępowania lekarstw z apteki. Aloes pozwala także dostarczyć do organizmu cenne minerały takie jak wapń, magnez, potas, chrom żelazo.

Wartość aminokwasów

Nasz organizm korzysta z 22 aminokwasów. To dzięki nim jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować. W sumie roślina będzie miała 20 tych składników w zależności od zbioru czasami nawet więcej.

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu

Oczyszczony organizm

Aloes to roślina, która wpływa na pracę jelit, wpływa także na wątrobę skórę i nerki. To sprawia, że dzięki niemu jesteśmy w stanie usunąć toksyny. Aloes będzie je wchłaniał i zostaną one wydzielone z organizmu przez jelita.

Dobre działanie układu krążenia

Jak wiadomo z badań w aloesie mamy między innymi liczne beta sitosterole, które będą w stanie wpływać na niższy poziom cholesterolu, poprawią krążenie, wpłynąć na lepkość krwi a dzięki temu ryzyko chorób serca będzie mniejsze.

Trawienie

Sok z aloesu to świetna opcja dla tych osób, które chcą poprawić trawienie. Może działać na lepszą pracę układu pokarmowego, dobry dla tych, którzy chcą się odchudzać.

Aloes ma także silne działanie, gdy chodzi o zwalczanie stanów zapalnych. Będzie działał dezynfekujące, antybakteryjnie, antywirusowo, działa dobrze na układ immunologiczny, usprawni pracę układu nerwowego, poprawia gojenie ran. Aloes używany może być na kilka różnych sposobów, albo to w formie soku albo też koktajlu z owocami, można też zrobić z niego sałatkę.