10 powodów, dlaczego aloes jest nazywany rośliną nieśmiertelności

News

Aloes

Każdy z nas pewnie słyszał już coś o tym, że aloes ma działanie lecznicze, ale najczęściej nie wiemy dlaczego właśnie ma działać leczniczo i o co tak naprawdę chodzi. Staramy się więc krótko powiedzieć o jego doskonałości w tym właśnie wpisie.

Właściwości aloesu

1. Minerały

Wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź i mangan. W tej roślinie znajdziemy chyba wszystko to co cenne dla naszego organizmu.

2. Bogactwo enzymów

Aloes zawiera między innymi amylazy i lipazy, to enzymy rozbijające cząsteczki tłuszczu oraz cukru i dlatego pomogą w trawieniu.

3. Moc witamin

Aloes to jedna z niewielu roślin, która ma cenną witaminę B12, której brakuje weganom ( http://duoaloes.pl/sklad-i-opinie-naukowe ). Wpływa ona przede wszystkim na większą liczbę czerwonych krwinek. Dodatkowo są tam również witaminy A, C, E, B1, B2, B3 i B6. 4. Nie uwierzysz, jak dużo aminokwasów zawiera aloes Znajdziemy tam aż 20 z 22 podstawowych aminokwasów, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie tworzyć. Picie soku z aloesu będzie wpływać więc doskonale na nasze zdrowie.

Aloes zastosowanie

5. Pomoże w oczyszczeniu organizmu

Stosowanie aloesu pomaga usprawnić perystaltykę jelit. Naukowcy przekonują, że pomaga w leczeniu zgagi

6. Będzie doskonałym dodatkiem, jeśli często spożywamy jedzenie typu fast food

W takiej sytuacji większość produktów ma odczyn kwasowy i dlatego nasz organizm będzie niszczony. Warto wybrać aloes, który działa alkalizująco i tym samym łatwiej będzie powalczyć o równowagę kwasowo zasadową.

7. Choroby nie będą ci straszne

Aloes poprawia proces rekonwalescencji. Może pomagać w powrocie do zdrowia po chorobie czy stosowaniu antybiotyków. Pomaga gdy mamy przeziębienie.

Oczyszczenie organizmu

Sok z aloesu

8. Twoja skóra będzie młoda i piękna

Lekarze widzą wielki potencjał w produkcji elastyny i kolagenu. Aloes w formie pitnej może doprowadzić do większej ilości tych składników i dzięki temu rzeczywiście będziemy mogli liczyć na to, że skóra dłużej będzie wyglądać młodo.

9. Szybko zapomnisz o stanach zapalnych

Aloes to roślina, która ma wiele naturalnych substancji i działa przeciwzapalnie, nie ma efektów ubocznych. Jeśli mamy problem z trądzikiem czy zaczerwienieniem i bólem mięśni również aloes będzie się dobrze sprawdzał.

10. Zrzucisz dzięki niemu zbędne kilogramy

Sok z aloesu poprawia oczyszczenie jelit i dlatego liczyć można na to, że wpłynie on również na prowadzoną dietę odchudzającą i tym samym utrata kilogramów będzie łatwiejsza.